Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór psa. +++
Witam, zdechł mi pies i muszę kupić nowego, i mam zapytanie jakiego polecacie byle by był przyjazny a zarazem wyglądał groźnie.

Za każde propozycję daje + za spam i trollostwo -. Smile

P.S: Jak możecie to podajcie średnie ceny tych psów za szczeniaka.
Reply
Jeśli chcesz psa, który jest przyjacielski, ale budzi respekt u niepożądanych osób, to myślę, że owczarek niemiecki jest spoko.
Reply
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQWrjiAmvPdgUW7vuVe-hZ24AqRx9ns3A6gktrL-vMO7HTwrtMOfw

Psy tego typu są mocnej budowy, z silnymi szczękami i krótką kufą, umożliwiającą mocny zacisk szczęk – żuchwa jest wysunięta do przodu pyska. Cecha ta jest istotna dla skutecznego przytrzymania przeciwnika lub ofiary. Dawne buldogi uczestniczyły w specjalnie organizowanych widowiskach polegających na szczuciu nimi innych zwierząt[1]. Obecnie rasy w typie buldoga są użytkowane jako psy stróżujące lub do towarzystwa.
Reply
A co myślicie o Golden Retrieverze?
Reply
Imo labradory lepsze niż Goldeny. Jeżeli chcesz małą przytulankę - shih tzu. Pies przyjacielski, duży, niegryzący - labrador/golden. A jeżeli chcesz psa, którego uda ci się dobrze wytresować - border collie. Tylko do tego ostatniego - najlepiej jak masz jakieś duże podwórko.
Reply
A ja polecam kundelka. Takie pieski są bardzo wierne i przyjazne Smile
Reply
Polecam Ci Nowofundlanda. Napiszę krótko, ten pies jest duży, przyjacielski. Jednym słowem takiego psa jak Ty szukasz. Z tego co gdzieś słyszałem to pies musi być bardzo często wyprowadzany i musi być odpowiednio karmiony. Sam mam go zamiar kupić, ale rozważam też owczarka niemieckiego. Koszt Nowofundlanda to ... Nie wiem mój znajomy je hoduje to wspominał coś o 600zł.
Reply
A ile jesteś w stanie zainwestować?
Bo jeśli sporo, to polecałbym mastifa japońskiego (tosa-inu). Zobacz sobie w Google Grafika. Wiem, że wygląda groźnie (i tak ma być!), zwłaszcza na żywo i zwłaszcza samiec (serio, ogromne to...). Ale w istocie to niezwykle łagodne, potulne zwierze, praktycznie nie szczeka, nie gryzie, tylko się ślini i tuli do wszystkich. A wrażenie sprawia. Tylko jedna sprawa, raz, że drogie to jak nie wiem (ale w sumie wszystko się da wynegocjować, my zakupiliśmy samicę z pewną wadą oka, wszystko w miarę tanio usunięte operacją, a kupiona za wiele mniej niż gdyby była zdrowa - zero komplikacji, nic, po prostu wartość się obniżyła), a druga sprawa - jedzenie dość specyficzne, ryż, mięsko i tak dalej.
Szczeniaki można za to drogo sprzedać, tylko trza znaleźć równie rasowego i z dobrym rodowodem reproduktora/partnerkę.
Ogólnie polecałbym mastify. Też są różne, ale japońskie zwłaszcza do dzieci łagodne i przymilne.
Reply
Kup gumowego Rottweiler'a, masz pewność, że Cię nie ugryzie i że będzie wyglądał groźnie. Nie zdechnie też i nie musisz go karmić. Jedyna cecha której możesz nie zaakceptować to to, że w ogóle jest na wszystko obojętny i nie szczeka.
Reply
Jeszcze jeżeli chcesz wieelkiego psa, to Leon-berger, czy leo-berger <nigdy nie mogę zapamiętać Angry>. Tylko gorzej że jest to pies podwórkowy - musi być na zewnątrz.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)