Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór psa.
Witam was, piszę ten temat ponieważ postanowiłem oddać mojego niedawno zdobytego psa do poprzedniego właściciela. Pies niezbyt dogadywał się z innymi psami z okolicy, gryzł się z moim poprzednim psem, jak i z psami sąsiadów. Po prostu moje nerwy nie wytrzymały i postanowiłem go oddać do poprzedniego właściciela. Ale pal licho to, najważniejszym powodem jest to, że w mojej rodzinie pojawi się małe dziecko, to był główny powód jego oddania. Jak na razie chcę oddychnąć od psów, i będę miał tylko mojego 5letniego kundelka. I tu rodzi się moje pytanie, jaką rasę psa wybrać, żeby dogadywał się z moim psem, był przyjazny dla dzieci i dla innych psów? Proszę mi podać rasy psów, których ceny oscylują w okolicach 300-400 zł.

Wiem, wiem ktoś powie, że to tylko forum Gra, ale chyba warto podzielić się doświadczeniami na temat psów, jakie wy rasy psów mi radzicie?

A więc do dzieła, każdą sensowną odpowiedź nagradzam sowitym plusem
Reply
Miałem kilkanaście ras psów. (Raczej tata Big Grin) Ale z dużych ras, dodatkowo z listy najgroźniejszych. Więc ciężko coś powiedzieć. W sumie to moge powiedzieć tyle, że ta lista jest śmieszna, z żadnym psem nie miałem problemów czy to był Pittek, Amstaf, Rottweiler, Dog Kanaryjski czy Amerykański Buldog. Żaden nie przejawiał agresji wobec ludzi czy innych psów (Nie, jednak Pitek lubił się gryźć, tzn. zagryzać...). Zero problemów. Wszystko zależy od wychowania.
A co do ceny jaką podałeś. To muszę Cię zmartwić bo sprzedaż psów bez rodowodu (czyli spoza zarejestrowanej hodowli) jest nielegalna od dnia 1.01.2013r. Psy z rodowodem nie są takie tanie. Oczywiście, możesz gdzieś "po cichu" kupić ale nie daj się złapać Tongue

Podpowiem Ci jeszcze jutro (a raczej rano kilka ras). Ale jeśli nie chcesz by za bardzo psociły to nie bierz terrierków Big Grin Wesoło z nimi, są bardzo ruchliwe, zabawne ale łobuzują na potęgę. Mój Biowerek lubi gryźć i wynosić buty, ale zawsze tylko 1 od pary. Ostatnio przy łóżku leżało 9 butów, ale żaden nie do pary. Mam też 3 Akity Amerykańskie. (miłe pieski, nie ma problemu z nimi siostry 6-8lat bawią się bezproblemowo)

No i oczywiście napisz czy to ma być duży pies, średni czy mały. Będzie spał na dworze czy w domu? Będzie miał gdzie biegać? Jak na dworze to raczej psy krótkowłose (bez podszerstka) odpadają, bo zdarza się im marznąć zimą. Chyba, że masz ocieplaną budę.
Reply
Miałem kilka ,i wiesz co Ci powiem ? Kup mopsa (ang. : pug) , pies fenomen,MEGA MEGA rodzinny,owszem drozszy, ale bez konkurencyjny Smile
Reply
Quote:Ale pal licho to, najważniejszym powodem jest to, że w mojej rodzinie pojawi się małe dziecko, to był główny powód jego oddania.

Nie popieram tego. Z powodu jednego dziecka, chcecie przewracać dom do góry nogami? Rozumiem troskę i opiekę, ale w dzisiejszych czasach to się zamienia już w nadgorliwość. Dzieci nie lubię, prędzej bym oddał niemowlaka, niż mojego kochanego Shih-Tsu. I tą rasę jak najbardziej polecam, nie dość, że psiaki są milutkie i zupełnie przyjazne(nawet do zwierząt, które chcą je zjeść), to nie sprawiają żadnych kłopotów.(może trochę względem zdrowia) Czesanie może i wydawać się uciążliwe, ale wystarczy obstrzyc psa raz na jakiś czas. Raz na tydzień mojego czeszę, a tragedii nie ma, leniwy jestem.
/Jeśli będziesz miał małego pieska, to pamiętaj, żeby go nie spaść, łatwo łapią nadwagę, a to dla nich bardzo szkodliwe.
Reply
Raczej duży, buda ocieplana, będzie spał na dworze, ew. w zimie na ganku. Tongue

Araś:
Tu nie chodzi o to, że ja chce przewrócić dom do góry nogami, chodzi o to, że to pies myśliwski, nie na moje warunki. A po 2 nie dogaduje się z moim starym kundlem.

-

CZEKAM NA RESZTĘ PROPOZYCJI! Smile
Reply
Shy
Reply
Osobiście mam labradora i Tobie również polecam.Dogaduje się z innymi psami w okolicy, dzieciaki mogą go szarpać za uszy i klepać po nosie, a on będzie je lizał po twarzy Big Grin
Ogóldnie labradory to wierna rasa, co prawda mój potrafi trochę zjeść, ale jeżeli stać cię na jadło to nie będzie problemuBig Grin
Reply
Polecam mopsa. Przyjazny piesek, tylko problem, że czasem mogą mu gałki oczne wypaść.
Reply
Mówisz serio z tymi oczami? Huh
Reply
Ja polecam Westa. Moja ciocia ma już trzeci rok. Pies chce się bawić, ogólnie jest mega przyjazny. I kolejnym plusem jest to, że ma włosie a w przypadku mopsa(miałem) to tragedia, bo ma sierść, która w sumie ciągle wypada... Tongue

Nighter:
Tak, mops ma "małe" oczodoły. Tak się dzieje, to normalne.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)