Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Żubry online- Nowy projekt Lasów Państwowych.
Darz bór!

Postanowiłem zaprezentować wam nowe przedsięwzięcie leśników, za pewne wzorowane na projekcie z zeszłego roku, polegającego na podglądaniu życia bielików w ich gnieździe. Tym razem z lasów dolnośląskich przenosimy się na północy skraj Puszczy Białowieskiej, gdzie to, na terenie Nadleśnictwa Browsk, ustawiono kamerę dającą nam niepowtarzalną okazję obserwacji zachowań tamtejszej fauny w swoim środowisku, nie ruszając się nawet z własnego domu Wink. Co do przedstawicieli fauny, mamy tam do czynienia zarówno z Jeleniem szlachetnym, Dzikiem, Tumakiem, Wilkiem, Sarną, Lisem, wieloma innymi gatunkami, no i oczywiście z Żubrem!

Nocą obserwacja jest prowadzona kamerami na podczerwień, jak informuje nas portal LP:
Quote: W nocy obserwację umożliwiają reflektory podczerwieni. Zwierzęta nie widzą tego światła, więc nie wpływa ono na ich zachowanie i dobowy rytm życia. Zobaczymy nie tylko króla polskich puszcz. Często z karmy dla żubrów korzystają jelenie. Polanę odwiedzają też zające, czasem pojawi się kuna, co dzień przylatują stada sójek, dzwońców i trznadli. Liczymy na to, że gdy Puszczę skuje mróz, pojawią się sarny i dziki.

Gdy na polanie nie ma żadnej zwierzyny, kamera jest przekierowywana na ptaki.
Wśród nich po pięciu minutach obserwacji mogłem już wyróżnić takie jak, Sójka, Sikorka bogatka i modra, Mazurek.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany obserwacją zapraszam na ten adres:
http://www.lasy.gov.pl/zubr

Dziękuję serdecznie za poświęcony czas na przeczytanie tego wpisu Smile
Reply
O rety !
Nie sądziłem,że ktoś o tym napiszę Big Grin
Oglądam to dość często, ale polecam wieczorami bo w dzień rzadko co się dzieje Big Grin
Reply
Ja to jakieś 1,5h temu oglądałem Big Grin Widziałem jak ptaszki jadły karmę Big Grin
Reply
Świetne!!! Teraz żubr je sianko!

Dzięki za link Smile , zobaczę , co będzie za kilka minut Smile
Reply
Nie wiem czy u mnie problem, ale ja głosu nie mam Cry
Reply
Tobie zależy na głosie żubra? Smile Też nie mam , ale możesz podgłośnić dając po prawej stronie live'a Smile(tak to nazywam) i przesuń na 100%. Też nie mam jak coś Smile
Reply
Głosu nie ma nikt Wink
Teraz można zobaczyć jednego Żubra przy snopku, zawsze jakiś początek. Smile
Reply
Właśnie je siano! Big Grin Widziałem , jak się na kamerę patrzy Tongue , na szczęście nie dał dyla Smile
Reply
Nom :< Chce go posłuchać :<

Hakael:
Szkoda że nie ma głosu :<
Reply
Uczepił się koło snopka. Szkoda , że nie ma potężniejszego żubra , ale zawsze coś Smile

Przyszedł drugi! Big Grin
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)