Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gigant szerszen czy..?
Postanowiłam dzisiaj przeczytać o szerszeniach i zobaczyć kilka video by sprawdzić jakie są wielkie. No więc, przypomniało mi się jak miałam 5-6 lat i poszłam z prababcią by odebrać moją 3-letnią ciotkę z przedszkola. No więc, babcia sobie gada przed przedszkolem z jej starą dobrą koleżanką, a ja sobie patrzę na dwie choinki przed wejściem, a tu... Jezus malaria! Wiele pszczół. Dla mnie to było normalne, ale po kilku sekundach latała tam też pszczoła (szerszeń?) dwa razy większa niż pięść. Dlatego też, nie sądzę żeby to był szerszeń. Co to mogło być? Plus za odpowiedź.
Reply
Bąk ?
Reply
Prawdopodobnie to mogła być ważka , lub stary szerszeń nie znam się na tym ale można sprawdzić na Discavery. Wink albo w encyklopiedji przyrodniczej.
Reply
Jeśli na długość większa to ważka, a jeśli nie to prawdopodobnie szerszeń.
Widziałem szerszenia i spory jest skubaniec, najlepsze jest to, że wbił mi się do samochodu i nie chciał go opuścić.
Reply
Mam na co dzień do czynienia z szerszeniami (nie pytaj), teraz akurat nie bo zima...
W wieku 5-6 lat pięść jest mała, więc to możliwe, że szerszeń, ale chyba jakiś olbrzym. Ewentualnie ważka tak jak mówili koledzy wyżej.
Reply
Nie sadze zeby to byla ważka ponieważ to coś na serio bylo jak pszczola, ale gigant.
Reply
Może królowa?!
Reply
Królowe raczej z ula nie wychodzą.
Reply
http://www.youtube.com/results?search_query=big+hornet&oq=big+hornet&gs_l=youtube.3..0.209.1966.0.2062.11.10.0.1.1.0.241.1719.3j2j5.10.0...0.0...1ac.1.nyibDS5gYJ0

poszukaj tutaj
hornet = szerszeń
Reply
Szerszeń na bank nie. Z tego co wyczytałem, to azjatycka odmiana jest największa ze wszystkich os i osiąga max 5 cm długości.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)