Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy zwierzeta pójda do nieba?
#51
A jeśli człowiek nie ma duszy ?
Reply
#52
To znaczy, że po jego śmierci jest pustka. ^^
Reply
#53
(2011-06-30, 11:47:43)Quiriy Wrote: Od kiedy gdy nie ma się uczuć nie ma się duszy?

I Twoja odpowiedź
Harlok napisał(a):
(2011-06-30, 11:47:43)Quiriy Wrote: Od kiedy gdy nie ma się uczuć nie ma się duszy?


Ile masz latek5? Dodgy Bo chyba dopiero od podstawówki uczą czytać ze zrozumieniem.


Za co minus? Dodgy Za to, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem?
Reply
#54
Ale podstaw raczej nie zmienili. Big Grin
Reply
#55
Information 
Myślę jednak, że systematyka nie ma w tym wypadku znaczenia. To jest podział ze strony naukowej, a nie duchowej.
Reply
#56
Wagbunda
Tylko wegetarianinie mają litość dla tych zwierząt bo ich nie jedzą i pewnie wierzą, że takie zwierzę też może mieć idealne życie w niebie.
Reply
#57
Yhm.

Kościół to bujda.
Reply
#58
w reinkarnacje chyba budda wierzy.


No a co do tego, to myśle ze idą, na pewno nie umierają, że pozostaje po nich proch na ziemi. Nie wiem czy dusza, ale jakaś cząstka musi być tam gdzieś. Np. po bliższym kontakcie z końmi, wiem, że można ich nauczyć odróżnienia, tego co robi źle, tego co dobrze. Wiąże się też to stworzonko z człowiekiem czasem tak silnie, że po rozłączeniu wpada w końską depresję. Wiedzą, pamiętają. Próbują nawiązać "rozmowę". Zwierzęta myślą, ale przecież nie mogą nam tego powiedzieć, bo pies nam nie wyszczeka, koń nie wypraska, kot nie wymiauczy...
Reply
#59
Zwierzęta nie mają dusz, nie mają uczuć, a człowiek to nie zwierzę. Odnośnie "wierz w Boga, nie w kościół", czy jakoś tak: bez kościoła nie ma zbawienia, i nie ma innej drogi, jak przez kościół, i są to słowa samego Mesjasza, więc życzę powodzenia wszystkim, którzy szukają Boga poza kościołem- odrzucając Kościół, odrzucają Boga, czyli koło się zamyka. A do zwierząt: my jako ludzie chcielibyśmy wiedzieć wszystko. Wara nam, ludziom, od niektórych spraw między Bogiem a zwierzętami. Bo takie też istnieją. I nie ma po co się w nie mieszać.

A, reinkarnacja. Wybaczcie za dosadność, ale trzeba być albo kretynem, albo zwyczajnie mało wiedzieć o reinkarnacji, żeby wierzyć, że człowiek może zostać rośliną czy zwierzakiem. Nie wiem, kto wymyślił taką głupotę, w każdym bądź razie, nigdzie czegoś takiego nie ma. Jeżeli wierzyć w reinkarnację, to tylko w formie prawdziwej, to jest, dusze ludzkie wracają na ziemię jako inni ludzie, aby na ziemskim padole łez doświadczać, coraz więcej i lepiej, aby poznać jak najwięceej i najlepiej, po prostu się doskonalić, czyli doświadczać i lepiej zrozumieć Boga, czyli stwórcę który chce, by jego dzieci dążyły do doskonałości.

Pozdro
Reply
#60
Nie mają uczuć? Rotfl? Powiedz mi, gdyby one miały takie wielkie nic, to czym by się różniły od roślin? Kolorem? Pff.

Też jestem katoliczką, ale i Kościół święty nie jest.
Mnie denerwuje to, że księża nadużywają dóbr materialnych, albo jak kiedyś było przekupstwo spowiedzi.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)