Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy zwierzeta pójda do nieba?
#31
Teoria ateistów polega na tym, iż po śmierci nic nie czujemy, znikamy. Nie ma nas, więc nie spędzisz życia jest w pustce, jeżeli wierzyć tej szalonej/głupiej (tu przepraszam niewierzących Confused ) teorii.
Reply
#32
Radagast Brązowy:
Niebo jest taką samą głupią teorią co pustka. Po śmierci mamy raj? Pff, a czym niby sobie tym zasłużyliśmy? W sumie już lepiej wierzyć w reinkarnacje i karmę bo to bardziej sensowne od innych religii.
Reply
#33
Lightbulb 
Cholera, jak nie wiesz za co można pójść do Nieba, to się nie wypowiadaj. Dodgy Pismo Święte, się kłania. Confused
Reply
#34
Cholera czy ja to czytałem? Huh Dobre uczynki? Taa jasne... Choćby składanie ofiar Bogu w kształcie owiec? To jest grzech, a tak robiono. Codziennie grzeszysz, a spowiedź nic nie daje. A w ogóle jeśli Bóg jest taki dobry to czemu pozwala na zabójstwa, huragany, trzęsienia ziemi i inne? Gdyby Bóg kochał ludzi od samego początku byśmy żyli w raju.
Reply
#35
Byście chcieli, aby wszystko było takie łatwe i Bóg robił wszystko za nas. I co ? Byśmy byli leniwi i tyle. Zabójstwa wynikają z nienawiści i złości ludzi, a tego Bóg nie chce kontrolować. Chce, żebyśmy sami pokochali każdego bez względu na to co robi czy kim jest i nie szerzyć zła. Huragany itd. to zwykłe trudności i giną w tym zazwyczaj Ci źli ludzie. Byście chcieli świat perfekcyjny i tyle. Ot co !
(2011-06-30, 12:21:09)Alukard Wrote: Cholera czy ja to czytałem? Huh Dobre uczynki? Taa jasne... Choćby składanie ofiar Bogu w kształcie owiec? To jest grzech, a tak robiono. Codziennie grzeszysz, a spowiedź nic nie daje. A w ogóle jeśli Bóg jest taki dobry to czemu pozwala na zabójstwa, huragany, trzęsienia ziemi i inne? Gdyby Bóg kochał ludzi od samego początku byśmy żyli w raju.

Grzech ? Jakoś w Biblii Bóg widział jak ludzie składają mu ofiary w kształcie owiec i Mu to nie przeszkadzało. Zwierzęta te poszły do Nieba, więc nie umarły na marne.
Reply
#36
Pismo Święte wymysł kościoła.

Około 80% moim zdaniem co mówi kościół jest kłamstwami.

Trzeba czekać na Boga a nie na kościół.

Chodzimy do kościoła aby księża zarobili ponieważ Bóg jest wszędzie to po co nam kościół.

Tak jak powiedziałem:
Harlok napisał(a):
(2011-06-30, 12:28:03)Absalom Wrote: Byście chcieli, aby wszystko było takie łatwe i Bóg robił wszystko za nas. I co ? Byśmy byli leniwi i tyle. Zabójstwa wynikają z nienawiści i złości ludzi, a tego Bóg nie chce kontrolować. Chce, żebyśmy sami pokochali każdego bez względu na to co robi czy kim jest i nie szerzyć zła. Huragany itd. to zwykłe trudności i giną w tym zazwyczaj Ci źli ludzie. Byście chcieli świat perfekcyjny i tyle. Ot co !
(2011-06-30, 12:21:09)Alukard Wrote: Cholera czy ja to czytałem? Huh Dobre uczynki? Taa jasne... Choćby składanie ofiar Bogu w kształcie owiec? To jest grzech, a tak robiono. Codziennie grzeszysz, a spowiedź nic nie daje. A w ogóle jeśli Bóg jest taki dobry to czemu pozwala na zabójstwa, huragany, trzęsienia ziemi i inne? Gdyby Bóg kochał ludzi od samego początku byśmy żyli w raju.

Grzech ? Jakoś w Biblii Bóg widział jak ludzie składają mu ofiary w kształcie owiec i Mu to nie przeszkadzało. Zwierzęta te poszły do Nieba, więc nie umarły na marne.Bóg nie napisał Pisma Świętego ani też Bibli.
Reply
#37
Ciekawe czybyś się cieszył gdybyś był owcą i miał być złożony w ofierze komuś kogo nie znasz.

Atminus
Skoro jesteś taki głupi i nie wiesz, że owca jest mądrzejsza od człowieka to masz prawdziwy problem. Może i nie potrafi mówić ale za to by cię nie napadła nocą i szanowała jakbyś ty szanował ją.
Reply
#38
80% to przesada, ale muszę się zgodzić - kościół rujnuje religię, szczególnie Katolicki. Wszystko przez rządzę posiadania pieniędzy. Pismo Święte, nie jest wymysłem kościołem i jest dobrą rzeczą, ale sposób w jaki niektóre kościoły, je interpretują Biblię jest załamujący.

Up:
Jak bym był owcą z tym umysłem jaki mam teraz jako człowiek, to bym wierzył w Boga.
Reply
#39
Myśle że zwierzęta mogą iść do nieba no bo nie do piekła(zwierze nie robi nic złego z premedytacją)
Reply
#40
Z tego co wiem u zwierząt nie jest rozwinięta świadomość, więc ból mogą czuć, choć nie na pewno. Bo widzisz, u nas, ludzi, jest wolna wola umysłu - świadomość, z czego można wywnioskować, że receptory bólu działają na naszą świadomość niemiłym uczuciem. U psów np. może być to tylko sygnał ostrzegawczy do mięśni, nie miałyby po co wykształcać takiego bólu. Zresztą widziałeś kiedyś płaczącą owce? Co najwyżej beczy (;f), telepie się, aby coś zdziałać. Tak więc na to, że zwierzęta czują ból jak my, nie ma konkretnie dowodu.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)