Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy zwierzeta pójda do nieba?
Ech, mówisz że obrażana jest twoja wiara i twoje uczucia. Wytykasz to innym a sam lepszy nie jesteś.

Czy bóg chciałby zapobiec złu, ale nie może?
W takim razie nie jest wszechmocny.
Czy może, ale nie chce?
W takim razie jest nieprzyjazny.
Czy zarówno może, jak i chce?
W takim razie dlaczego toleruje zło?
Czy nie może ani nie chce?
To czemu nazywamy Bogiem?
-Epicurus
Reply
Zatrzymaj się na "W takim razie dlaczego toleruje zło?" i dalej nie wymieniaj. Przestań pytać, bo masz odpowiedź, którą już udzieliłem: Bóg kocha ludzi i dał im możliwość wyboru. Możesz być zły, jeśli uważasz, że to dla Ciebie lepsze. Dlatego właśnie Bóg toleruje zło. A raczej, nie tyle toleruje, co godzi się na jego istnienie. I nic nie zostało z Twojej wyliczanki : ]
Reply
(2011-07-03, 14:25:37)Absalom Wrote: A czy ktoś da nam argument na to, że po śmierci jest pustka ? Tongue

Grzech ? Jakoś w Biblii Bóg widział jak ludzie składają mu ofiary w kształcie owiec i Mu to nie przeszkadzało. Zwierzęta te poszły do Nieba, więc nie umarły na marne.I w to wszystko wierzysz? Mówią, że Bóg nie chce kontrolować ludzi bo nie mają innego argumentu.Gdyby był to by ich kontrolował. W katastrofach giną zwykle źli ludzie? Śmieszny jesteś, jest miliardy dowodów zaprzeczającym tej bredni - ale podam tylko jeden, Niemowlawki, jedno, dwudniowe umierające na różne choroby. Czym one zawiniły?

Co by Bogu szkodziło by się ujawnił? Nieee, bo po co lepiej każdego zostawiać w niepewności i tego co zwątpił wsadzać na okrutne męki przez wieczności. Później Bóg każe nam nazywać się miłosiernym i sprawiedliwym. Tak sprawiedliwym, że jak ktoś urodzi się w niecywilizowanym plemieniu w Afryce i nawet jakby chciał wiedzieć o naukach Jezusa Chrustusa i tak nie ma praktycznie do tego warunków. Tak sprawiedliwym, że gdy ta osoba była bardzo dobrą osobą i w końcu umrze wsadzi się go do piekła za brak wiary w Boga
Reply
No nie wiem ja tam bardzo kocham zwierzęta... Mam 3 psy, kota i dzisiaj kupiłem węża Cool Zwierzęta w mojej rodzinie są odkąd się urodziłem... Nawet poszedłem do LO na profil bio-chem żeby ostać się na studia zoologiczne Wink (nie wiem czy dam radę...) Jestem katolikiem, wierzę w Boga (planuję nawet za 2 lata wytatuować całą lewą rękę ikonami religijnymi, cytatami z biblii itp...) Jednak nie chcę wierzyć w to że zwierzęta duszy nie mają i w to nie wierzę. Więżę natomiast w to że bez duszy ani człowiek ani zwierze żyć po prostu nie może, nie wierzę że samo ciało fizyczne daję życie. Musi być coś więcej - dusza...
Reply
Też kocham zwierzęta, mam psa i kochaną świnkę morską (co chyba nie trudno zauważyć Wink )
Co do tematu, myślę, że może nie tyle co pójdą, jak będą tam mogły być z nami - ludźmi...
Patrząc na to z biologicznego pkt. widzenia my także nimi jesteśmy (ale mamy kciuki, jak małpy Big Grin )
Uważam, że takie gadanie ''one nie mają duszy'' jest bezzasadne i lekko przesadzone Huh
Reply
Tatuażami byś dowiódł, że to jest wiara na pokaz. Tatuażami nie okazuje się wiary, powinno się ją mieć w swoim postępowaniu, umyśle, a nie wyrytą na kończynie. Nie bronię Ci tego, ale jak już powiedziałem, są lepsze sposoby na wyznanie swojej wiary.

PS: Tyle powtórzeń słowa "wiara" było celowe - nie chciałem jej mieszać z pojęciem religii.

Już przechodzę do prawidłowego tematu, wątpię, żeby zwierzęta chodziły do nieba, dlaczego? Niebo z definicji to kraina, gdzie trafiają ludzie, którzy się nawrócą do Boga. Tutaj pojawia się pytanie - jaki sposób zwierzę może się nawrócić, jakimi czynami? (biorę to podług wiary chrześcijańskiej + własny rozum).
Reply
Exclamation 
Racja, zwierzęta nie mogą się nawracać, bo jak? Trochę logicznego myślenia...
Niektóre pogańskie religie wierzą, że po śmierci ludzka dusza wciela się w inne ciało, np. do jakiegoś zwierza, ztąd się wzieło że zwierzęta mają duszę, a potem o tym że też trafiają do nieba, no i telewizja dużo zadziałała, np. bajką animowaną "Wszystkie psy trafiają do nieba", może i jet to tylko fantazja jakiegoś bajkopisarza ale budzi wątpliwości ze światem realnym i fantazją.
Reply
Star 
To są sprawy wiary, nie możesz zaprzeczyć czemuś, tylko, że jest niezgodne z Twoim zdaniem. Jeśli chodzi o reinkarnację, to wierzę, że dusze ludzkie przenoszą się po śmierci do innych ciał ludzkich, nie mam podejścia do końca katolickiego.
Reply
Star 
Skoro wierzysz w niebo to nie możesz wierzyć w reinkarnację bo to przeczy samo sobie. Ale to już twoja sprawa.
Reply
Niekoniecznie, osoby uważane za "święte" trafiają do takiego nieba, podczas gdy zwykli śmiertelnicy dostają kolejną szansę na nawrócenie się. Osoby, dla których nie ma nadziei trafiają do piekła. Reinkarnację wstawiam w miejsce czyśćca po prostu.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)