Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy zwierzeta pójda do nieba?
Ale jaki jest dl Boga problem ujawnić się, jeśli istnieje? No jaki? Wiara to wiara. Jakby istniał, czemu nie ujawnił się?

I skąd wiesz, że bóg chce tego co robi Kościół? Może pragnie od nas jedynie, abyśmy wesoło i w pełni wykorzystali swoje życie?

Przemianie wody w wino? Huh

Wiem, że nie istnieją, bo to efekt twórczości poetów i malarzy. A Kościół to efekt potrzeby ładu na świecie i potrzeby człowieka przez dowartościowanie się.

A co powiesz na to, że znaleziono szczątki podobne do naszej budowy kości? Że w lodowcu odnaleziono niegdyś wiele zamrożonych szczątek/ciał praludzi, podobnych do nas? Że mamy czasem odruchy podobne do małp i gdyby nie rozwinięty mózg, zachowywalibyśmy się identycznie jak one? Człowiek dziki wspinał się po lianach i wydawał odgłosy poznawcze jak małpy.

Gorszy w tym znaczeniu, że żadne argumenty do Ciebie nie przemawiają i zachowujesz się, jakbyś żył samymi nieudowodnionymi przekonaniami. Może i wtedy scalał,. ale za to rozwój się zatrzymał i nastał zastój, ludzie ślęczeli tylko cały żywot przy klęczniku.
Reply
Bo jakby się pokazał, to każdy by zobaczył. Wtedy ludzie by WIEDZIELI, że Bóg istnieje. A teraz tylko WIERZĄ. Nadal nie widzisz róznicy?
Wiem, że Kościół popełnia błędy. Wiem, że nie zawsze działał z wolą Boga. Ale nie pisz, że został wymyślony przez człowieka. Kościół ustanowił sam Jezus.

Co powiem na szczątki w lodowcach? A co powiesz na to, że Antarktyda, Afryka i AMeryka S to był jeden ląd? Że nie było tam grama śniegu? Co powiesz na to, że są dowody na istnienie Atlantydy i to na takim poziomie techonologicznym, jakiego jeszcze nie będziemy mieli długi czas? Atlantydy, która istniała tysiące, setki tysiące lat temu? Że to mogą być pozostałe szczątki właśnie atlantydów? Dla Ciebie to głupie? A dla mnie bardzo prawdopodobne.
Reply
Widzę. Ale co byłoby złego w tym, żeby wiedzieli? Nic. A co złego w tym żę wierzą? Że może się okazać, iż to była bujda.
Kościół wymyślił człowiek. Jezus może i działał "cuda" (czyli znowu się kłania, że ludzie nazywają cudem to, czego nie rozumieją), albo i nie istniał. A ja jak jeszcze wierzyłem w samo twierdzenie Kościoła, to czytałem i wiem, że on głosił jedynie naukę i to Piotr apostoł był pionierem Kościoła, pierwszym papieżem. Czytaj "Zwykłym człowiekiem, który w tamtych czasach wymyślił sposób na dziwne wytłumaczenie całego istnienia".

Śnieg kiedyś był, podczas epoki lodowcowej. Ich szczątki zostały w grotach lodowych z powodu wyziębienia i tam zginęli praludzie. Atlantyda istniała kiedyś, dowodzi na to grzbiet oceaniczny Atlantyku. To mogą być szczątki atlantydów, ale w każdym razie praludzi, którzy nie byli jeszcze tacy jak my, czyli dopiero potem ocaleni ewoluowali. A oni sami wyewoluowali z małpy. Smile
Reply
Atlantydzi nie byli jeszcze tacy jak my, oczywiście. Różnili się od nas, ale nie tak bardzo, że różnica byłaby jakoś specjalnie duża. Poza tym, o wiele lepiej jest sądzić, że pochodzi się od Atlantyda, istoty rozwiniętej o wiele bardziej niż współczesny człowiek, niż od Małpy, która to nie potrafi nic wartościowego. Inna hipoteza mówi, iż Atlantydzi przywędrowali kiedyś do Europy i dali początek Europejczykom, białym ludziom, którzy tam zamieszkali, a czarni pochodzą od małp, które zawsze żyły na ich terenach, a które nie występują w Europie. na pewno nie w takim stopniu
Reply
Nasz mózg się rozwijał od małpy i doszedł do obecnego stadium.
Warto wspomnieć, że małpy mają prawie identyczną budowę mózgu, z tym że one wykorzystują 0,000001% jego możliwości, a my swojego 5%.
Ludzie innego koloru skóry mają takie same pochodzenie co i my wedle ewolucji, tyle że więcej jakiegoś składnika w skórze.
I my nie ewoluowaliśmy od obecnych małp, które kiedy nasi przodkowie i ich krewni były dopiero może i kijankami pływającymi w wodzie, a teraz po ewolucji będącymi tym czym są. Człowiek też jest zwierzęciem, a mianowicie ssakiem.
Więc nie wiesz, a ni ja też, jak wyglądały te małpy, z których my wyewoluowaliśmy.
Reply
Ja nie wierzę w Ewolucję, więc ciężko mi wierzyć w to, że pochodzimy od małp. Wierzę za to w inne cywlizacje, który żyły przed naszą. Wierzę w Atlantydów, Lemurian, a przed nimi w dzisiątki innych. A nauka coraz bardziej skłania się ku temu. Jeszcze nie ma oficjalnych danych, ale coraz bardziej do tego zmierzamy.
Reply
Jeśli już od małp pochodzimy, to na pewno nie od takich jakie teraz istnieją. To masz jak w banku. Smile
Możliwe, że od ich inteligentnego rodzaju. Smile

I może odpowiedz na to?

(2011-07-03, 16:39:24)Earendur Wrote: Ja nie wierzę w Ewolucję, więc ciężko mi wierzyć w to, że pochodzimy od małp. Wierzę za to w inne cywlizacje, który żyły przed naszą. Wierzę w Atlantydów, Lemurian, a przed nimi w dzisiątki innych. A nauka coraz bardziej skłania się ku temu. Jeszcze nie ma oficjalnych danych, ale coraz bardziej do tego zmierzamy.
Reply
Nie wiem, co to za cytat Wink
Reply
Co złego byłoby w tym, żeby ludzie wiedzieli o Bogu? Nic. A co złego w tym że wierzą? Że może się okazać, iż to była bujda.

Skomentuj. Tongue
Reply
nie mówię, że inne kościoły nie negują innych bogów. Mówię, że tak ja my musimy się pogodzić z tym, że Bóg istnieje( choćby w umysłach Chrześcijan), tak Chrześcijanie muszą pogodzić się z tym, że istnieją inne wyznania.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)