Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy zwierzeta pójda do nieba?
Niektórzy chodzą tylko z przymusu. Poza tym, ja wierzę w Boga a nie w Kościół. -.-
Reply
Star 
Jak nie idą to gdzie pójdą jak zdechną?


Nikt nie wie czy pójdą do nieba, czy nie pójdą.
Każde zwierzę ma uczucia. Załóżmy tak zdechł pies, gdzie teraz pójdzie? Raczej do nieba.
Możliwe też, że zwierzęta mają swojego Boga. Każde zwierzę ma grzech tak jak my, ludzie. Np. zadusiły kotka. Grzech mają. Potem nastąpi ten dzień także i im. Będą rozliczani ze swoich dobrych uczynków, jak i ze złych. Proste.
Reply
No ale, np. z konmi jest tak, ze jak im nie pokazesz, ze robia cos zle to sobie eee nie zdaja z tego sprawy i np. kon zyjacy dziko jak tam zadusi kotka to nie zda sb z tego sprawy.
Reply
Serki innych religii? A czy te setki innych religii mówią coś sprzecznego z Kościołem? Czy nie mówią tak jak Kościół, że jest jeden Bóg? Czy nie mówią, tak jak Kościół, że ludzie mają dusze, a po śmierci idą do raju? Co się różni? Nazewnictwo. Niech Bóg będzie Bogiem, Allahem, Perunem (!), ale ciągle jest mowa o Bogu jako istocie najwyższej, wszechwładnej, istocie, która chce dobrze, istocie która stworzyła wszystko, a na końcu człowieka, by panował nad innymi.
Selvyn:
Nie można być chrześcijaninem, czyli wierzyć w Boga chrześcijańskiego i jednocześnie być poza Kościołem. Sam Mesjasz powiedział, jak już wspominałem, że poza Kościołem NIE MA zbawienia. I koniec. Może Ci się Kościół nie podobać, ale taka jest prawda. Co Ci nie pasuje w moich argumentach? Beznadziejnie? Dobrze. Możesz napisać, na jakiej podstawie tak twierdzisz oraz przekonać mnie, że Ty dobrze argumentujesz? A może przemawia z Ciebie zwykła, dziecinna złość, powodowana bezsilnością, bo spotkałeś większy umysł od Ciebie, który śmie Ci zaprzeczyć?
Femme:
Nie odrzucam całej nauki, tylko jej część. I zwracam uwagę na to, że nauka jest omylna i nawet w, wydawałoby się, sprawach pierwszorzędnej, podstawowej wagi się myli, więc trzeba z dystansem podejść do jej kolejnych "rewelacji". Poza tym nie ma żadnego dowodu na to, że ewolucja miała miejsce. Bo nie jest dowodem praca naukowa jakiegoś faceta, który czytał o tym 20 lat. Dowód namacalny. Jeden dowód namacalny mi dajcie. Nie ma takiego. Ewolucja? To nie teoria, to raczej hipoteza, spekulacja, przypuszczenie, próba naukowego rozwiązania problemu powstania człowieka. Człowieka-istoty stworzonej na obraz i podobieństwo Bożej, a nie zwierzęcia, który ma po prostu lepiej rozwinięty umysł.
Reply
Można wierzyć w jedynego Boga i być poza Kościołem. Według mnie zasady Kościoła i to wszystko jest bzdurne, ale w Boga wierzę.
Chodzi mi o Twój sposób pisania. Rozumiem, że możesz wierzyćź, ale pisanie "Sam Mesjasz powiedział, jak już wspominałem, że poza Kościołem NIE MA zbawienia. I koniec. Może Ci się Kościół nie podobać, ale taka jest prawda." jest narzucaniem swojej woli. Nie jest tak na sto procent, więc nie możesz tego twierdzić wobec mnie na przymus.
Czy masz jakikolwiek namacalny i stuprocentowy potwierdzony dowód, że Kościół nie kłamie?

Pewien mądry filozof powiedział kiedyś, że Kościół i inne zrzeszenia oraz wiary stworzono dla porządku, aby ograniczyć morderstwa itd.
Reply
Czy masz jakikolwiek namacalny i stuprocentowy dowód, który potwierdza, że krasnoludki nie istnieją?

Zasady Kościoła opierają się przede wszystkim na Dekalogu, który otrzymali od BOGA. Również inne przykazania, jak np. przykazanie miłości nie jest wymysłem człowieka- powiedział je sam Jezus. Cóż więc? Odrzuć z Kościoła cały element ludzki, omiń wszystko, co dodał człowiek, skup się tylko na tej Boskiej części Kościoła i...wyjdzie na to samo. Nie narzucam Ci swojej woli. POdałem Ci mało dokładny fragment Pisma Świętego. Jezus powiedział do Piotra, że daje mu klucze do Bram Niebieskich. Piotr stał na czele Kościoła. Komu odpuści, będzie miał odpuszczone...Kościół został uprawniony przez BOGA wielkimi przywilejami. Stał się furtką do Nieba. I nie jest do mój wymysł czy narzucanie swojej woli, tylko ogólniedostępne fakty, jak na przykład to, że mit równych ras jest tylko mitem, albo to, że słońce świeci.
Reply
Wierz Bogu, nie jakiemuś księdzowi.
Reply
Skąd wiesz, że otrzymali go od Boga? Udowodnili to? Jest pewność? Nie, napisał to zapewne człowiek.
Nie masz stuprocentowej pewności, że Jezus istniał i że nie był tylko człowiekiem.
Wszystko co stanowi Kościół wymyślił CZŁOWIEK.
Jaką masz co do tego pewność? To domysły.

Jedyne moje zastrzeżenie to to, że żadne inne argumenty cię nie przekonują i masz postawę gorszą nawet od średniowiecznego katolika, bo wszystko obracasz na stronę Kościoła, będącego wytworem ludzi.
Żaden z nas nie wie, czy na prawdę istniejemy, czy Bóg istnieje. To tylko DOMYSŁY, więc nie powinieneś całkowicie negować innych opinii.

I Kościół nie neguje teorii ewolucji, wracając już do tematu tego wątku.
Reply
Selvyn
Poprawiłem Big Grin Mój błąd.
Reply
I to jest różnica między "wiara" a "wiedza". To są domysły, więc możemy WIERZYĆ. Gdyby można by łatwo to udowodnić, to byłaby to WIEDZA. Wtedy żadna sztuka, zostać katolikiem- masz namacalne dowody, czego chcieć więcej? Czy to dla Boga problem, zrobić na przykład tak, żeby podczas Mszy, na przemianie wody w wino ksiądz się lekko uniósł w powietrze, powiedzmy, 15 centymetrów? Albo żeby wtedy słońce trochę przygasło? To żaden problem. Ale wtedy to już nie byłaby wiara.
Skąd wiem, skąd wiem...Pytam jeszcze raz: Skąd wiesz, że krasnoludki nie istnieją? Nie istnieje dowód temu zaprzeczający.

Teoria jest tylko teorią, ludzie wiedzą, że nie są w stanie na 100% powiedzieć czegokolwiek. W tym momencie ewolucja wydaje im się najlepszym rozwiązaniem, naukowym, więc się go trzymają. Jestem pewien, że gdy nauka się rozwinie, ludzie będą zmuszeni potwierdzić, że cała ta ewolucja to pic na wodę i zwykłe mrzonki.

Gorszy od średniowiecznego człowieka? Właśnie założyłeś, że ci średniowieczni byli źli. O...ciekawe. Chciałbym wrócić do tamtych czasów. Kościół scalał nasze państwo i uczynił je potęgą. Czy to złe? Oczywiście. Wszak, Kościół jest zbrodniczy! : ]
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)