Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy zwierzeta pójda do nieba?
Czy ty uważasz, Że człowiek jest jakimś nadzwyczajnym istnieniem i jedynym takim? -.-

Jesteś despotą. Człowiek jest istotą jak każda inna, po prostu bardziej rozumną i zdolną do percepcji. Delfiny też są inteligentne, tak jak i psy. Tylko że nie mówią w naszym języku i mają inną budowę genetyczną. Biblia nie skreśla teorii ewolucji (choć ja i tak całą Biblię neguję), a w dodatku nauka ją potwierdza. Człowiek jest mylny.

Po co łudzić się w wierze, jeśli takie wyobrażenie to bujda? A jeśli to prawda, to Bóg kocha każdego i miłuje się.
A no tak, czemu nie zmiecie zła z powierzchni Ziemi? Czemu nie ujawni się? Bo TAKI Bóg to wymysł ludzi.
Było to dawno temu, ludzie byli prymitywni i do teraz wszystko czego nie potrafią stworzyć, albo i nawet wytłumaczyć, tłumaczą sobie dziełem boskim. Najbardziej jednak denerwująca jest ta ludzka mania wyższości, że inne zwierzęta nic w porównaniu z nimi nie znaczą.

Zwierzęta mają uczucia, bo też płaczą, gdy ktoś im bliski umiera i skomlą. To jeden z wielu przykładów.
Reply
Uważam, że człowiek jest jedynym takim, wspaniałym stworzeniem.

Pisanie, że jestem despotą, bynajmniej mnie nie obraża.

Potwierdzasz teorię ewolucji i piszesz, że człowiek jest mylny i niedoskonały. W jednym akapicie. Niejako sam sobie zaprzeczasz. Bóg istnieje, czy ci się to podoba, czy nie. Bóg dał wolną wolę i wolność wyboru. Jeżeli tworzysz zło, to nie dlatego, że Boga nie ma, ale dlatego, że taki był twój wybór, że wybrałeś drogę bez niego, odrzuciłeś go i poszedłeś własną ścieżką. Bóg nie zmiecie zła, bo daje wybór. Możesz być tym złym, możesz zło powielać. Gdyby zła nie było, nie miałbyś wyboru, musiałbyś być dobry, może wbrew swojej woli. I tak mi zaprzeczysz, ale jakie to ma znaczenie? Sam sobie z nim pogadasz po śmierci.

Nauka wyjaśnia, mimo wszystko, coraz więcej. I coraz więcej rzeczy uważanych 100 lat temu za cud dzisiaj jest całkowicie możliwych. Idąc Twoim tokiem myślenia, za ileś tam lat, gdy wszystkie cuda opisane w Piśmie Świętym będzie można zrealizować zgodnie z nauką, cała kwestia istnienia Boga zostanie wymazana, bo Bóg już nie będzie potrzebny. Dziwne tylko, że mimo rozwoju techniki i coraz większej wiedzy, pierwiastek Boski istnieje, jak istniał i wcale nie słabnie.
Reply
Dlatego też napisałam "A co z ludźmi którzy w to wierzą, tzn. że jednak po reinkarnacji można być np. zwierzęciem typu kot, pies a niekoniecznie narodzić się jako człowiek?" nie zaprzeczysz że są ludzie, którzy mogą w to wierzyć. Nie zajmuję się reinkarnacją, bo w to nie wierzę, ale nie mam nic przeciwko żeby ktoś sobie wierzył w stanie się kwiatkiem, czy zwierzęciem. To że TWOIM zdaniem nie mają duszy nie znaczy, że nie ma ludzi którzy w to wierzą. Człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo boga, jest przez niego kochany, tylko on może dostąpić zbawienia, tylko on ma duszę, to on panuje nad zwierzętami "które są dla niego stworzone". Taaak, człowiek jest naprawdę jedynym wyjątkowym zwierzęciem wartym istnienia, możesz w to wierzyć - nic mi do tego, ale ja nie lubię takiego podejścia. Tylko człowiek mógł coś takiego wymyślić - tak jak Selvyn napisał "mania wyższości". Co do nauki - skreślasz całą naukową wiedzę na podstawie jednej rzeczy, która wg. ciebie jest kłamstwem? Huh
Reply
"bóg istnieje, czy tego chcesz, czy nie". Tak samo jak setki innych religii. Czy tego chcesz, czy nie. I nie możesz założyć, że tylko wasza religia jest słuszna, ot, bo tak. Bóg może istnieć dla ciebie - dla mnie może być wymysłem. Nic z tym nie zrobisz. Bo takie jest moje zdanie.
Reply
Jaką masz pewność w prawdę swoich słów?

Wierzysz w to, co wymyślili ludzie?
Reply
A może po prostu nie masz odpowiedzi na jego argumenty. Dodgy
Reply
Shocked 
On wszystko argumentuje tylko wiarą, a żadnego argumentu udowodnionego nie daje. Smile
Reply
A czy ktoś da nam argument na to, że po śmierci jest pustka ? Tongue
Reply
Nie, ale głupotą jest też negować argumenty katolików z przymusu/ wierzących w innego Boga/ ateistów, tak jak to robi on. I w dodatku argumentuje beznadziejnie nawet na podstawie wiary.
Reply
Ja nie mogę,słuchając was tu zastanawiam się czy wy to chrześcijanie.Zadajecie sobie pytania czy istnieje niebo,istnieje jesteście dziećmi bożymi i mamy w niego wierzyć sami przysięgaliśmy i mówimy przecież akt wiary w kościele,nie pamiętacie ''Wierzę w Boga Ojca....''
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)