Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zwierzęta ze schroniska
Witam.
Chciałbym poświęcić ten temat ważnej sprawie - schroniskom.
Chciałbym też zobaczyć ile nas jest - osób które adoptowały.

Dajmy taki przykład:
Pies z hodowli - 1000 - 3000 zł możliwość wystaw, zarabianie na reproduktorach, miłość (ale to nie to samo).
Pies ze schroniska - 0 zł wdzięczność, miłość i wierność do końca życia

Podczas adopcji można przeznaczyć dowolną sumę na schronisko, polecam!

Zważając na to, że schroniska często są pełne i nie zawsze starcza funduszy na leczenie i opiekę powinniśmy coś tym zrobić - adoptować bądź wspomóc.
Schroniska oferują pracę wolontariuszom. Nie dostaniemy za to zapłaty ale satysfakcje która jest na prawdę lepsza.

Możecie również wstawiać zdjęcia waszych adoptowanych pupili oraz opisywać ich historię.

Adoptowałem już huskiego, ale teraz myślę nad drugim psem, mała rasą (dla mamy).
Więcej o moim husky. 2 minuty a wyraża więcej niż cały temat.
http://www.youtube.com/watch?v=TU6FvaMEx8w

Zapraszam do dyskusji Angel
Reply
Big Grin 
Trochę nie w temacie, ale czy to ty jesteś na tym filmiku ? Wink
Reply
Star 
Dobry temat w dobrym dziale zamieszony w dobrej grze. Gra to zbiór osób, mnóstwo osób które kochają zwierzęta( są i wyjątki). Kupiłem 4 lata temu Shar-Pei za 2500 zł lecz nie żałuję, tym razem chciałbym właśnie husky ewentualnie mopsa, porozglądam się po schroniskach a nóż w widelec natrafi mi się pupil.
Reply
Ta to jest on.
Reply
Tak, to ja.
Reply
Photo 
Ja tam zwierzęta typu pies i kot zazwyczaj biorę od sąsiada, który ma tego pod dostatkiem, ale psy ze schroniska to dobry pomysł, nie dość, że sam zaoszczędzasz kupę kasy to i piesek jest zadowolony Big Grin
Reply
Popieram inicjatywę, ale mam pewną uwagę...

Pies z hodowli - 1000 - 3000 zł możliwość wystaw, zarabianie na reproduktorach
Pies ze schroniska - 0 zł wdzięczność, miłość i wierność do końca życia

Czy twoim zdaniem pies z hodowli nie ma tych cech jak ten ze schroniska, wierność itd.? Niektórzy ludzie twierdzą, że psy ze schroniska są głupie, agresywne i tak dalej, to oczywiście nieprawda... ale przesada w drugą stronę też nie jest dobra.

Nie lubie psów ale pomysl popieram Smile Lepiej brać ze schroniska
Reply
Filmik bardzo mi się podoba i chętnie poprzesyłam znajomym. Sprawa jest poważna, bo wiele psów (zresztą innych zwierząt też) spędza całe życie w schronisku i to nie jest ich wybór. Według mnie powinno się dokonywać adopcji, nie zakupu z hodowli. Pies to pies, czy ze schroniska, czy rasowy, czy kundel - kocha tak samo, czasem bardziej niż jest kochany.

Cliffe:
Jemu nie chodzi o to, że psy z hodowli nie mają tych cech. Chciał porównać, a jeśli napisałby to samo przy obu wersjach to ludzie pomyśleliby sobie: "E tam, skoro ten i ten wierny, to po co brać jakiegoś kundla, brudnego i śmierdzącego ze schroniska, skoro można mieć wymizianego i pięknego z hodowli?" Osobiście jestem przeciw takim pomysłom i nie twierdzę, że psy ze schroniska takie są.
Reply
Mój pies ze schroniska nie jest, ale za to jest z dworu Smile. Znalazłem go, szedł chwile ze mną i postanowiłem go wziąć do domu. Zaczynam szukać właściciela, i tak znalazłem że suczka jest już u mnie dwa lata.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)