Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pies w mieszkaniu.
Witam, nie znalazłem podobnego tematu na forum a jeżeli jest proszę o link, ponieważ to jest sprawa która (jak dla mnie) nie może czekać.

Otóż w tym tygodniu bądź następnym chcę wziąć psa do siebie do domu. Lecz chciałbym się przed tym zdarzeniem Was poradzić ponieważ na różnych forach są różne opinie na temat psów.. A dokładnie mi chodzi o te 3 rasy:

-Doberman
-Golden Retriever
-Owczarek niemiecki (krótko włosy lub długo)

I którąś z tych chciałbym przygarnąć. Bardzo spodobały mi się Dobermany, nie wiem czemu ale od zawsze chciałem mieć Dobermana. Lecz słyszałem że te psy są agresywne pomimo tego gdyby były wysterylizowane, i może coś im odbić w każdej chwili. Co o tym sądzicie? Czy naprawdę są to agresywne psy i czy muszę się bać gdy on podrośnie że może zagrażać mojemu życiu oraz osobom w moim otoczeniu? Że gdy wyjdę z nim na spacer mogę być obawy tego że może kogoś pogryźć gdy nie będę miał go na widoku?

Co do Goldena to muszę przyznać że to jest bardzo łagodny oraz sympatyczny pies. Z nim mogę być pewny że nie będzie z nim problemów. Gdybym miał się nim zaopiekować wiem że nic nikomu się nie stanie Wink

Owczarek niemiecki, są to psy pasterskie oraz ochronne. Jednak czy gdybym miał szczeniaka i opiekował się nim od takiego małego oraz chodził potem na szkolenie mogę być spokojny że nic nikomu złego nie zrobi?

Proszę abyście się wypowiedzieli o tych trzech psach, napisali ich plusy i minusy (szczególnie o Dobermanie i Owczarku Niemieckim, najlepiej gdyby wypowiedzieli się znawcy tych psów oraz tych którzy je mają w mieszkaniu nie mylić z domem oraz dużym podwórkiem) O Goldenie mam informację od mojej kuzynki. Sama ma tego psa i miałem okazję widzieć jak się zachowuje itp.

Za pomoc polecą +. Z góry dziękuję za pomoc. Smile
Reply
Najprędzej golden retriver, owczarek w mieszkaniu to poroniony pomysł, ponieważ musi mieć teren do pilnowania i biegania, doberman to samo.
Reply
Wink 
Nawet gdybym miał z nimi wychodzi 3 razy dziennie na spacery około godzinne ?
Reply
Nawet wtedy. Sad
Reply
W takim wypadku zdecyduję się jednak chyba Goldena. W takim razie prócz czesania nie ma z nim chyba większych problemów? I czy gdy wezmę Goldena bez rodowodu nie zmienia to w niczym faktu że i tak wyrośnie z niego normalny zdrowy pies tylko to że nie będę mógł z nim jeździć na wystawy tak? Dodgy
Reply
Bierz najmniejszego psa. Wyszkolisz go i będzie Ci towarzyszył do końca żywota.
Reply
polecam ci gorąco Owczarka niemieckiego
a odradzam Doberman
moja koleżanka ma owczarka niemieckiego i jest bardzo zadowolona
polecam tą rasę bo ten pies jest fajny a jak ci się trafi to weź najmłodszego to od małego go wychowasz to sam będziesz zadowolony

odradzam Dobermana bo dobrze słyszałeś te psy są agresywne podobnie jak pit bull wiec od mojego kolegi musiał iść do uśpienia (szkoda psa) ale taka natura zwierzęcia
Reply
A jak jest z owczarkami w domu i poza nim? Jest wszystko z nim dobrze? Jeżeli się nim dobrze opiekuję to będzie dobry także dla małych dzieci? Ponieważ moja ciocia urodziła synka który ma roczek i właśnie ona mówiła że jak wezmę Dobermana to nigdy z dzieckiem nie pojawi się u mnie DodgyChodzi mi najbardziej aby nie było problemów między psem a dzieckiem i innymi członkami rodziny Smile
Reply
jeżeli go wytresujesz ..spacery opieka itp to będziesz bardzo zadowolony no spotkałem trochę takich psów i wszystkie były przyjazne więc polecam Big Grin
z dobermanem i dziećmi to będzie problem bo jak dziecko coś niechcąco zrobi do ten pies moze źle zareagować
Reply
Information 
Mam Golden'a Retrivera. Bardzo, ale to bardzo dobrze się nadają do bloków. Wychodź na spacery z nim +20 min śpi spokojnie, nie jest pobudzony. Polecam pieska bardzo, a jeszcze lepiej ja go go się wytresuje.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)