Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pies w mieszkaniu.
#11
Bug 
A ciężko wychować Owczarka?

Liść:
A jak jest mały wypróżnia się w domu?
Reply
#12
To zależy. Większość psów jak jest w miesiącu 4-6 coś tak to w domu. Mój pies akurat nie.
Reply
#13
Bo właśnie wolałbym żeby się załatwiał kiedy będę z nim na dworze Smile Ale gdy wezmę szczeniaka kupić mu taką kuwetę czy tylko na dwór wychodzić?
Reply
#14
W czasie zimy kuweta, a jak są cieplejsze dni to na dwór normalnie, naucz go.
Reply
#15
Ja mam owczarka niemieckiego w mieszkaniu. Jeśli chodzi o załatwianie się, to jak był malutki to dwa razy zostawił twardy "problem" w domu, ale tak to mu się nie zdarza. Jak mu się chce, to potrafi zakomunikować. Wink
Reply
#16
Nie polecam owczarka w domu, zwłaszcza, jak mieszkasz w bloku lub w jednopiętrowym mieszkaniu, bo będzie za ciasno.
Dobermany aż takiego jak owczarki zapotrzebowania nie mają. Co prawda są to bardzo fajne zwierzęta, aczkolwiek to też zależy od charakteru.
Najbardziej chyba pasuje golden.

Osobiście to ja ci z takich dużych polecam labradora (mój wujek ma, bardzo fajny, on sam takowe poleca), jeśli chodzi o małe to zdecydowanie sznaucery (właśnie siedzę z takim jednym u cioci Tongue).
Reply
#17
A Labrador w porównaniu do Goldena to jest to samo? Smile Ponieważ przypatrzyłem się tym dwóm rasą i widzę że są bardzo podobne do siebie. Co je różni od siebie np w charakterze bądź czymś innym?
Reply
#18
Powiem wam szczerze że mam w domu Border Collie (wiadomo że te psy mają ADHD, mój szczególnie Cool) mieszkam w bloku 4 piętrowym. Wychodzę z psem 3 razy dziennnie po 1h-2h porzucać jej piłkę, tak żeby ją bardzo wymęczyć, niby się tak nie chce, ale jak widzisz jak twój pies jest szczęśliwy, to aż chce się z nią być cały dzień na dworzu... Co prawda swojego tresowałem (siad, waruj, kółko, idź, rób..) Jak już mówiłem, na początku się niby nie chce itp. Ale trzeba też pamiętać że pies to wielki obowiązek, i utrzymanie co prawda. Bo karma też trochę kosztuje...

I powiem Ci tak, każda z tych ras co wymieniłeś, są bardzo fajne owczarek niby czemu nie pasuję do bloku ? Jak będzie z nim wychodził mw. tyle co ja z moim, to zapewniam że w domu nie bd z nim żadnego problemu. Najlepiej by było gdybyś pierwszy miesiąc spędzał z nią/nim dużo czasu, aby pies zobaczył że Ci na nim zależy i się oswoił, lub coś w tym stylu Cool Radzę Ci, rzucać jej piłkę lub w jakiś sposób ją czymś zająć. Jeśli byś kupił owczarka(szczeniaka) to na pewno prez pierwszy miesiąc Ci narobi w domu Cool Ale naprawdę polecam tego psa, moja ciocia ma już czwartego owczarka, i każdy z nich był po prostu super. To tyle jak dla mnie. Dodgy myślę że pomogłem.


P.s. Wyraziłem opinię tylko owczarka bo "znam się" tylko na nim.
I z góry przepraszam za (możliwe) nie zrozumiałe zdania, lecz trochę się gubiłem przy pisaniu Wink
Reply
#19
Golden w życiu. To jest pies który wymaga sporej dawki ruchu, bardziej nadaje się do domku niż do mieszkania.
Reply
#20
Każdy pies nadaje się wszędzie, tylko np. jak masz ogród to nie bd musiał tak często z psem wychodzić. Jeżeli mieszkasz w bloku, jak ja to po prostu więcej czasu trzeba poświęcać psu.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)