Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konie, jazda konna, hipoterapia.
Poprzedni temat upadł, ale go tu brakuje. Z tego względu robię reaktywację. Do rozmów zapraszamy wszystkich, żeby nie było tak jak ostatnio (pisały 4 osoby). Opisujcie swoje przeżycia związane z końmi, opowiadajcie, udzielajcie rad początkującym. Nie będę się więcej rozpisywać, do dzieła! Smile

Ps. Nie znalazłam takiego tematu.
Reply
Koń mnie kiedyś prawie zabił, od tamtego czasu staram sie ich nie dotykać patykiem.
Reply
Rozwiń temat, jeśli możesz.
Reply
No w końcu! Big Grin

Domostale:
Mnie koń nie raz prawie zabił, a mimo to te wspaniałe zwierzęta są moją największą pasją i nie wyobrażam sobie życia bez nich.
Reply
W takim razie ja mam pytanie, do koniarzy. Mam zamiar kupić owijki, ale nie chcę się bawić w zakładanie żadnych podkładek. Czy polarowe bez podkładki mogą być na jazdę?
Reply
Pod polarówki nie są potrzebne.
Potrzebne są pod elastyczne. Pod elastyczno-polarowe też potrzebne nie są.
No ale polarówki nie chronią nóg konia. Są potrzebne właściwie wtedy kiedy trzeba grzać ścięgno lub jako ozdoba. Elast. i elast-polar. już chronią nogi.
A podkładki są po to żeby zmniejszyć ryzyko urazu i zapobiec nadmiernemu naciskowi.
Reply
Nie będę w nich raczej jeździć w teren, w teren to tylko ochraniacze. A elastyczno-polarowe nadają się również na mini trening? Bo na ujeżdżeniowy raczej tak, a na małe skoki?
Reply
Do skoków potrzebne są ochraniacze skokowe owijki nie chronią odpowiednio nóg.
Reply
Aha, tak myślałam. Co do ochraniaczy skokowych - nie wydaje mi się, by były potrzebne na mini trening skokowy. Owszem, na wyższe przeszkody/zawody tak, ale nie na 50cm - 1,10m Smile A jeszcze mam pytanie do padu, bo znów się naczytałam i zgłupiałam - nadają się do skoków? I jakie jest prawdopodobieństwo, że wyślizgną się spod siodła/przekrzywią?
Reply
Przecież są pady skokowe bądź uniwersalne więc wątpię że się wyślizgną.

--
A tak się zapytam.
Co zrobić jak koń nie chcę podać nogi do czyszczenia kopyta?
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)