Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konie, jazda konna, hipoterapia.
#21
Ojej.
"Dlaczego koń rży", Desmond Morris - Nie czytałam, ale właśnie się za to biorę. Wydaje się być ciekawa.
Wszystkie książki Marka Rashida
"Sekrety końskiego umysłu", Robert M. Miller - Też nie czytałam, ale ciągle na nią poluję, zresztą jak na każdą książkę tego autora...
Wszystkie książki Monty Robertsa
"Zaklinaczka koni", Andrea Kutsch
"Hodowla konia w zgodzie z naturą", Jo Bird - Bardziej poradnik. Może nie do końca o psychologii (są tam fragmenty), ale też bardzo ciekawa.
"Prawdziwa więź z koniem", Linda Tellington-Jones - O odczytywaniu charakteru z budowy, T-Touch, T-Team.

Znam ich jeszcze wiele, ale jakoś nie mogę sobie przypomnieć tytułów... Te, które wymieniłam, raczej nie są całkowicie o psychologii.
Reply
#22
Mam problem z pewnym koniem w stajni. Poradzicie coś? Bo kiedyś mogłam do niego normalnie wchodzić, przytulać się, a teraz bój się Boga, to coś na ciebie się tak szczurzy, próbuje gryźć, że masakra. Takie szczurzenie się zaobserwowałam już w zeszłym tygodniu, ale w mniejszym stopniu. Ma ktoś pomysł, jak wybić mu z głowy takie zachowanie? No, przynajmniej, żeby nie próbował gryźć jak się wejdzie do boksu. Od razu powiem - smakołyki nie pomagają. Mam pewien pomysł, ale najpierw poczekam na Wasze propozycje..
Reply
#23
Ja konie wole oglądać tylko w telewizji.
Reply
#24
A jeździć na koniu kiedy w ogóle próbowałeś? Bo sama uwaga, że wolisz konie oglądać w telewizji, nie mówi zbyt wiele, jeśli się zastanowić.

Jeśli chodzi o mnie, to no cóż..byłam sobie na dwóch obozach konnych, teraz w pracy matki przestali organizować konne, bo "dzieci mają alergie i bla bla bla", więc z końmi kontakt bezpośredni niestety straciłam. Mimo to jazdy konne pamiętam dobrze i miło je wspominam, hmh. Ogółem - konie należą do moich ulubionych zwierząt(zaraz po wilkach) i lubię o nich czytać, słuchać, takie tam. Hmh, może kiedyś znowu do jazdy wrócę. Smile Co by tu jeszcze napisać..no nie wiem. Starczy chyba Tongue
Reply
#25
Question 
(2012-05-20, 06:52:50)Domostale Wrote: Koń mnie kiedyś prawie zabił, od tamtego czasu staram sie ich nie dotykać patykiem.


A tu mu czasem nie włożyłeś gdzieś tego patyka? Bo jak tak to na miejscu tego konia też bym cie zabił. Cool

Pani Ciasteczkowa:

A ja tak z ciekawości spytam: Co to jest hipoterapia? Terapia związana z jazdą konno?
Reply
#26
Hipoterapia – forma rehabilitacji psycho-ruchowej, do której stosuje się konia. Jest jedną z form rehabilitacji wieloprofilowej, czyli oddziałującej jednocześnie ruchowo, sensorycznie, psychicznie i społecznie. Stosowana jest zarówno u dzieci, u młodzieży, jak i u dorosłych. Terapia niepełnosprawnych z zastosowaniem metody hipoterapii obejmuje głó—wnie osoby niepełnosprawne ruchowo, sensorycznie i umysłowo.
Działanie hipoterapii:
korygowanie postawy ciała;
regulacja napięcia mięśniowego;
kontakt z przyrodą, działanie motywacyjne;
doskonalenie równowagi, koordynacji, orientacji w przestrzeni, schematu własnego ciała, poczucia rytmu;
stymulacja i normalizacja czucia powierzchniowego;
zwiększenie poczucia własnej wartości, zmniejszenie zaburzeń emocjonalnych;
rozwijanie pozytywnych kontaktów społecznych.

+ Ja mam pytanie: Jak utrzymać zebranie konia? Bo zbierać zbieram, ale po chwili koń szarpie głową i jest tak .. 'normalnie'. Robić cały czas tak, jakbym go zbierać chciała czy co?
Reply
#27
dziś miałam zakładać, znowu, któryś już raz, ale znalazłam, łi. Big Grin


Atup co do zebrania rób z instruktorką, bo tam wiele błędów trzeba na bieżąco OBSERWOWAĆ. Zamykasz rączkę na kontakcie, dajesz łydeczkę, co do łba, jeśli nie chce zganaszować, robisz naprzemienne pociąganie za wodze, najpierw lżejsze, tylko kompletnego piłowania wędzidłem żeby nie było Cool można ręce podnieść trochę do góry, ja tylko wiem jak się ganaszuje, co z zadem to nie wiem.
Reply
#28
Ja od dawna jeżdże na obozy konne. W tym roku też jadę, albo w połowie lipca, albo na początku sierpnia, na ok. dwa tygodnie. Nie rozumiem jak można nie lubić tych cudownych zwierząt ;3
Reply
#29
chyba nie lubić. Można, niestety. Też nie wiem jak Cool Ja nie jadę na obóz, a jedynie chyba na połkolonie
Reply
#30
Chyba 'nie lubić' Wink

sarus:
Naprzemienne pociąganie - przy ustawianiu głowy na początku tak, ale potem tak cały czas mam robić, czy tylko zamknąć rękę i przykładać łydki?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)