Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oswajanie psa.
Cześć, od razu przejdę do rzeczy, jestem załamany... Dzisiaj kupiłem psa 3 letniego Teriera Walijskiego. Po drodze bardzo go polubiłem, kocham każdego psa. Po przywozie do domu wyszedłem z auta i podleciał mój kundelek 4letni. Od razu rzucił się na Portosa, od razy ich odciągnąłem, jeden mnie dziabnął, strasznie się nie lubią, gdy tylko go wypuszczę to atakują się nawzajem.I tu pytanie co zrobić, nie potrafię jednego z nich opuścić, jestem pod ścianą, ciągle mi smutno, musiałem go zamknąć, a Portos siedzi w domu, nawet wyjść z nim nie mogę, muszę jednego zamykać a drugiego wypuszczać.

-
2 dzień:
Zauważyłem, że oba psy są ,,zazdrosne''. Mieszkam obok babci, gdzie dzieli nas wysokie ogrodzenie.Pluta(kundla) położyłem na stronie babci, a Portosa u mnie. Większość siedzę w domu, Portos się już prawie zadomowił, nie opuści mnie na krok, widocznie bardzo to lubi.A pluto wtedy szczeka i szaleje, a ja odganiam Portosa, który mnie słucha^^.Wiadomo chciałem pójść do Pluta, podszedłem a Portos zachowuje się podobnie do Pluta, czyli szczeka,szaleje. Moja siostra próbowała go odgonić, ale on warknął (na mnie nigdy nie warknął od wczoraj kiedy go mam.)i teraz pytanie? , jak zrobić, żeby żaden pies nie był zazdrosny. Oba psy nie są agresywne, Terier jest spokojny, pluto trochę jest roztargniony. Bardzo je kocham, nie chcę żadnego opuszczać!, pomocy, jeśli ktoś porządnie udzieli się w temacie dostanie +, na prawdę jestem załamny .

Proszę o pomoc jak je oswoić, jutro planuję kupić dwa kagańce, założyć i niech się trochę oswoją czy to dobre rozwiązanie? Smile .

-
Obaj to samce.
Reply
Nie. Psy muszą chować się od małego, żeby tworzyć stado, nawet wtedy dochodzi do konfliktów.
Kupowanie dorosłego psa było naprawdę nierozsądne i teraz masz problem, najprawdopodobniej nie do rozwiązania, może psia hipnoza?
Reply
Niekoniecznie nie do rozwiązania. Mogą się atakować, bo się nie znają, bo jeden jest nowy, a drugi broni terenu. Jeśli pobędą ze sobą dłużej, to może jeden ogarnie, ze drugi jest spoko i odwrotnie. Ale co ja tam wiem, nie znam się na psach.;P

Lepiej zapytaj na jakimś forum dla psów, swego czasu korzystałem z ale fakt, do Polski raczej nie przyjedzie. Big Grin

//
Reply
Od małego najlepiej chować psy.
Ps. Na twoim miejscu wezwał bym ZAKLINACZA PSÓW.
Reply
Proszę o dalszą pomoc.Im więcej informacji tym lepiej.
Reply
Ten kundelek jest po prostu osobnikiem, który więcej czasu spędził w domu i teraz broni swej rangi. Uwierz mi. Psy tak mają. Jestem pewien że będą rywalizować.
Reply
Nawet ja nie przeginałem w takim temacie, mimo tego, że jak już zauważyliście, głupich tekstów mam aż nad to. To się dobry smak nazywa -.-
Reply
U kotów poliki wytwarzają coś tam.. Big Grin Naciera się na chusteczkę "to" i wyciera np. o rogi kanapy Big Grin Spróbuj Cool
Reply
Krej-zolek:
Gdzie wy macie jakieś przegięcie w wypowiedzi Nosus?
Krej-zolek:
Twoje pieski będą walczyć o dominacje. Może przydać się mals.pl/?page_id=4557 . Sama przez to przechodziłam moje psy zaakceptowały się dopiero po 4 latach, niestety nie można tego przyśpieszyć.
Reply
W głupim tekście, na pewno mówił to poważnie, naciągasz.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)