Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oswajanie psa.
#31
Dwa dorosłe samce się nie polubią, będą rywalizowały ze sobą, gryzły itp. Nie da się zrobić od tak żeby się polubiły. Po pierwsze najlepiej jak są od małego we dwójkę lub przynajmniej do tego dużego dokupić tego małego, wtedy większe prawdopodobieństwo, że nie będą się nienawidzić.
Ale ponieważ rozumiem, że już się stało, kupiłeś go i wiem jak to jest kochać psa. Dlatego uważam, że powinieneś dać im czas, ale nie tak żeby na okrągło się gryzły. Jest jeden plus, powiedziałeś że masz obok babcię, tak? Więc kundelka, tego co był wcześniej u ciebie zostaw u siebie, a tamtego weź do babci (o ile się zgodzi). Nigdy odwrotnie, pamiętaj. Następnie musisz robić tak, aby zaczęły się widywać bardzo rzadko. Najlepiej raz dziennie na jakimś spacerze i pamiętaj, aby spotykały się na neutralnym terenie (czyli ani ogródek, w którym będzie przebywał jeden, ani drugi, ani dom itp.). Z czasem coraz częściej itd.

Sądzę, że takie jest większe prawdopodobieństwa 'polubienia się' psów. Oczywiście trzeba im zabraniać gryźć się - to jak nauka komend. Za każde 'dobre' zachowanie przy tym drugim, dostają nagrody, za gryzienie karcenie.
Wydaje mi się, że to mogłoby pomóc, ale nie jestem pewna.
Reply
#32
(2012-05-05, 07:58:34)group Wrote: Kup te kagańce .Oby dwa psy na łańcuch w odległosci 0.5m metra i niech tak stoją obok siebie.Nigdy nie rob tak ze jeden na lancuchu a drugi bez chodzi tutaj o zazdrosc Smile


A jak byś ty się kłócił z bratem i rodzice by was poprzypinali łańcuchami do ściany w odległości po 0,5m od siebie żebyście się wykłócili do znudzenia to fajnie by ci było?

Krej-zolek:

Może podam zły przykład ale każda porada się liczy:
Moja ciocia miała psa, chyba 6lat wtedy miał i przyprowadziła kota, małego (na stałe) strasznie się nie lubili bo pies był o moją ciocie zazdrosny i to samo kot.
W końcu minęły 2 - 3 lata i się okazało że nagle pies i kot zaczęli się razem bawić.

I może tak samo w przypadku tych psów, muszą się oswoić, a jak by się znowu zaczęli gryźć to krzyknąć na każdego z nich, a jak to nie pomoże to klapsa lekkiego każdemu.
Co prawda u w psa naturze jest obrona swojego właściela przed innymi "rywalami" , ale psy muszą zrozumieć że chcesz żeby się zaakceptowali.
Kilka razy hukniesz na nich i po jakimś czasie sytuacja powinna się załagodzić.
Reply
#33
Hmmm... jak ci wyżej powiedziano, może z biegiem czasu się sytuacja uspokoi. Jeśli nie no to trzeba zmienić taktykę.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)