Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oswajanie psa.
#21
Zrób jak group mówi. Kagańce, przypnij je i niech się na siebie wyszczekają, po pewnym czasie im się znudzi. Znudzi, na ten jeden raz. Zalezy od psa. Jeśli nie zadziała, skonsultuj się z jakimś weterynarzem/specem, etc, na forum Margo raczej takich zaawansowanych porad nie znajdziesz.

AtUP: Tak, niezmiernie się dowartościowałem i poczułem lepiej.
Reply
#22
Odśnieżam.
Reply
#23
Wpuściłeś nowego psa na terytorium psa-gospodarza. Psy powinny się poznać w miejscu neutralnym dla obu. Możesz próbować ich oswoić, ale nie znam tych psów, jak się zachowują itp. Książka o łączeniu psów mówi o tym, żeby poświęcać jak najwięcej uwagi temu, który był z Tobą dłużej. Gdy je karmisz, on ma mieć pierwszeństwo. Gdyby spędzały z sobą dużo czasu, a nie miały możliwości się pogryźć może by się udało, ale jak wspomniałam, nie wiem jak się zachowują. Może być tak, że jeden z nich jest spokojny, a drugi ma napady adhd i tym prowokuje pierwszego. Znajdź jakieś forum o psach, na pewno ludzie mają podobne problemy.
Reply
#24
Zauważyłem, że oba psy są ,,zazdrosne''. Mieszkam obok babci, gdzie dzieli nas wysokie ogrodzenie.Pluta(kundla) położyłem na stronie babci, a Portosa u mnie. Większość siedzę w domu, Portos się już prawie zadomowił, nie opuści mnie na krok, widocznie bardzo to lubi.A pluto wtedy szczeka i szaleje, a ja odganiam Portosa, który mnie słucha^^.Wiadomo chciałem pójść do Pluta, podszedłem a Portos zachowuje się podobnie do Pluta, czyli szczeka,szaleje. Moja siostra próbowała go odgonić, ale on warknął (na mnie nigdy nie warknął od wczoraj kiedy go mam.)i teraz pytanie? , jak zrobić, żeby żaden pies nie był zazdrosny. Oba psy nie są agresywne, Terier jest spokojny, pluto trochę jest roztargniony. Bardzo je kocham, nie chcę żadnego opuszczać!, pomocy, jeśli ktoś porządnie udzieli się w temacie dostanie +, na prawdę jestem załamny Angry .


AtUp

Dzięki jutro +.


PS.Z tym kagańcem jeszcze nie spróbowałem, na razie próbuje to zrobić w sposób naturalny.
Reply
#25
Kilku ludzi podsyłało ten film. Niestety nie mogę go odtworzyć, bo nie mam dźwięku. Gdy tylko będę mogła to sprawdzę to źródło, bo sama jestem ciekawa.
http://www.youtube.com/watch?v=vcUD4A1Y1HA&feature=youtu.be
Aha, pytanie. Czy gdy są osobno, słuchają komend?
Sporo osób poleca kastrację psów. Jeśli to psy-pupile do domu, to czemu nie? Aha, tak od siebie odradzam wszelkie gry polegające na rywalizacji. Wtedy psy będą walczyć o nagrodę. Nawet, gdy jednemu będziesz chciał rzucić piłkę, to jest wysokie prawdopodobieństwo, że poleci po nią drugi.
Nie łączyłam nigdy psów, ale zwykle w domu był kot i pies. Musiałam wyeliminować myśliwskie żądze mojego owczarka. Na początku rzucał się na koty, szczerze się bałam. Zawsze słuchał się do poleceń, ale gdy pojawiał się kot, stawał się głuchy. Kiedyś miałam plecak-Garfield, nawet jego nie oszczędził. Miałam poorane plecy od pazurów. Teraz nawet nie powącha kota. Zwyczajnie spędzał z nimi dużo czasu, aż się przyzwyczaił. Myślę, że potrzeba im czasu. Normalne, że starszy broni terytorium, a wszyscy spoza stada to intruzi.
Reply
#26
To oczywiste, że pies który był już w domu od dłuższego czasu nie lubi nowego. To jest jego teren, jego stado, Ty jesteś jego stadem i on Cię broni. Nowy pies w domu to intruz w stadzie, teraz pies który w domu już był będzie ustawiać tego nowego, on zawsze będzie wyżej w hierarchii. Przy niektórych psach dobrze jest zostawić je same, one powinny się same dogadać, ale bywają osobniki że mogą sobie zrobić poważną krzywdę. Nie wiem dokładnie jak temu zaradzić, po jakimś czasie powinny się oswoić ze sobą.
Reply
#27
Odśnieżam i dziękuje Smile .
Reply
#28
Moim zdaniem daj im się dotrzeć.
Reply
#29
Co chcesz powiedzieć przez ,,dotrzeć''? .

Udzielajcie się, udzielajcie , każda pomoc się przyda.
Reply
#30
Wiesz, psy to zwierzęta stadne, więc one jakoś musza się dogadać. Jeden raz dziabnie drugiego, powarczy, ustawi i powinno być wszystko dobrze, to po prostu hierarchia Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)