Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ptaszniki
Witajcie.
Od ponad roku jestem wielkim fanatykiem, maniakiem itp. Kochanych i futrzanych przyjaciół jakimi są ptaszniki. W mojej hodowli były pajączki takie jak: Pterinochilus murinus usumbara, Brachypelma smithi, Acanthoscurria geniculata, Avicularia versicolor. Obecnie mam w mojej skromnej hodowli: Lasiodora parahybana (Samica)L10, Chromatopelma cyaneopubescens (dorosły samiec) L12, Brachypelma smithi L4, Nhandu chromatus L5, Brachypelma vagans L10 (samiec). Zastanawia mnie czy ktoś z graczy Gra'a hoduje/hodował te pupilki i czy ogólnie zajmuje się terrarystyką i co egzotycznego trzyma w domu.
Reply
Ptaszników się brzydzę. Lecz mam kameleona Wink
Reply
Ile taki pajączek kosztuje i jak się nim zajmować ? Czym go karmic ? I czy są takie ptaszniki które nie zabijają ?
Reply
Mam 7 :
-Acanthoscurria geniculata L5
-Brachypelma albopilosum L11
-Chromatopelma cyaneopubescens L8 chyba...
-Avicularia metallica L10
-Brachypelma albiceps L2
-Brachypelma auratum L3
-Tapinauchenius violaceus L...nie wiem, ale bardzo szybki jest skubaniec.

AtUp :
Moje 7 pająków zajmuje mniej czasu niż jeden pies Tongue Ogólnie chodzi o trzymanie odpowiedniej wilgotności zgodnie z pochodzeniem pająka i wentylację. Głównie ptaszniki z Nowego Świata są słabo jadowite, a azjatyckie i afrykańskie mocno.

PS ŻADEN człowiek nei zginął nigdy od ukąszenia ptasznika.
Reply
A jesli taki z Nowego Swiata ugryzie to umre ? Cool
Reply
Robi Zgniłek:
Zależy jaki gatunek i rodzaj pająka. Zależy od stadium rozwoju oraz płci. Jak wiadomo samice żyją dłużej, są większe, takie masywniejsze. Samice mogą żyć do 15-20 lat. Samiec do 3 lat od ostatnie wylinki (12 wylinka jest ostatnia samca) Samce praktycznie są do zapładniania lepszego pożytku z nich nie ma. Samice są droższe. Są gatunki o rodzaje pająków, które są już jako maluszki kosztują 200zł-150zł. Za dorosłą samicę Poecilotherii metallica można wyciągnąć nawet 2 000zł! Pająki się karmi larwami mącznika, jak są malutkie to robaki na ryby te białe (pinki), większe okazy karaczanami, nawet myszami (ale nie powinno się ponieważ pająk albo nie przyswaja wapna z kości gryzoni lub specyfików, którymi są pryskane myszy w sklepie zoologicznym i pająki łapią chorobę DS. Atakuje układ nerwowy pająka i zdycha). Pająki powinny mieć stałą temperaturę w dzień ok. 25-29*C w dzień i w nocy powinna spadać tak do ok. 24*C. Jeżeli chodzi o ptaszniki, które nie zabijają ludzi to nie ma. Wszystko zależy od siły jadu i jak zadziałą jad na nasz organizm. Jeżeli będziesz miał uczulenie na, któryś ze skłądników jadu dostaniesz wstrząsu anafilaktycznego. Pojawi się spory obrzęk w miejscu ukąszenia, wysoka gorączka a nawet i torsje. Owszem można zginąć ale rzadko się pojawia taki przypadek. Powinno się iść jak najszybciej do lekarza. Smile Myślę, że trochę przybliżyłem ci to i owo Smile
Reply
Nie! Zależy od gatunku i od tego, czy jesteś uczulony - przykładowo u osoby uczulonej nawet uczulonej na jeden ze składników jadu może wystąpić wstrząs anafilaktyczny, czego nikomu nie życzę.
Reply
Przecież najsłabsze ptaszniki (pod względem jadu) mają jad porównywalny do jadu pszczoły, a jak reagują niektórzy po pszczole? Hardcore, więc pomyślcie co by było jakby taka Poecilotheria dzianęła Smile
Reply
(2012-04-21, 20:05:42)Yoka Wrote: Przecież najsłabsze ptaszniki (pod względem jadu) mają jad porównywalny do jadu pszczoły, a jak reagują niektórzy po pszczole? Hardcore, więc pomyślcie co by było jakby taka Poecilotheria dzianęła Smile

Rozumiem tyle, co na sprawdzianie z matematyki. .__.
Reply
Teraz jeszcze powiedz za ile kupie terrarium , te mączniki i jakiegoś pająka . A i jeszcze gdzie mam to kupic ? Bo chyba u mnie nie ma ptasznikó w miescie Cool
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)