Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oczko wodne - zimowanie ryb.
Photo 
Witam.

Mam oczko wodne , w którym żyje około 70 ryb. Są to karasie (kolorowe i zwyczajne) , płotki i kiełby. Problem polega na tym , że zbliża się zima i boję się o te stworzenia. To dopiero druga pora po jesienna mojego stawiku. Poprzedniej zimy wszystkie ryby wydusiły się , bądz zamarzły , nie wiem. Rąbałem im przeręble , ale to chyba nic nie dawało Angry Oczko jest 7 m szerokie i 60cm głębokie.

Proszę Was zatem o porady , jak można przezimować te ryby. Jak dla mnie , jest to na prawdę duży problem.
Dobre porady nagrodzę plusem.
Reply
forum.oczkowodne.net/

Polecę ci tu forum najbardziej ci tam pomogą niż tutaj
Reply
Kup tlen i dotleniaj . Sądzę że jedna wystarczy butla.
Reply
Jak dotleniać ? Codziennie rąbać przeręble i stać na środku wpuszczając tlen ? Exclamation
Reply
Thumbs Down 
Mój tato ma jezioro, wpuszczał z 4, 5 butli tlenu i na dwa tygodnie wystarczało.
Reply
A nie wiesz gdzie można taką butlę zdobyć ? I ile kosztuje ?
Reply
Nie ma pojęcia, w google wstukaj . Pewnie tanie to nie jest.
Reply
Odświeżam. Może jeszcze jakieś sposoby na przezimowanie ryb ?
Reply
Wyłów je wszystkie i na zimę do domu. Big Grin

Pozwolę się odnieść do linku pana wyżej. forum.oczkowodne.net/viewforum.php?f=18&sid=ced3f1bc675e167dd7c9825b059dfce8 Tutaj masz poddział nazwany "Oczko wodne zimą". Nie znam się na tym, ale na pierwszy rzut oka śmiem zauważyć, ze dość dużo informacji tam znajdziesz. Wink
Reply
Ok , czytałem te forum i jest tam co przeglądać Wink
Ale chciałbym też , żeby gracze wypowiedzieli się na ten temat, oczywiście Ci doświadczeni Smile
Jeżeli nie będzie dużego zainteresowania tematem , zamknę. Niech nie zaśmieca forum
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)