Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świnki morskie
Witam, to mój kolejny temat, ale uwierzcie że bardzo długo zastanawiałem się czy go dodać.

Rozmawiamy tutaj o naszych świniakach oraz dlaczego je kochamy, czemu je mamy (lub nie Angry )

Jeżeli masz zamiar kupić świnkę, nie korzystaj z ofert zoologika.
Najlepiej od specjalnych organizacji, zajmujących się adopcjami.

Tutaj zamieszczam parę przydatnych linków :
http://www.swinkimorskie.com/
http://www.swinkimorskie.eu/adopcje.php
forum.miau.pl/viewtopic.php?p=2819983

Dla hodowców
http://www.swinkimorskie.org/
swinki_morskie.republika.pl/
swinki.morskiee.w.interia.pl/

Dla miłośników
msmsm.eu/

Ten temat nie jest żadnym apelem, chodzi mi o zwrócenie uwagi na los tych biednych zwierząt, które kończą same w śmietnikach!

Dla złośliwych:
Temat w odpowiednim dziale - Tym interesuję się poza grą
Temat poważny - Każdemu należy pomóc, zwierzęta to nasi mniejsi bracia

Los Świnek jest w naszych rękach!!!

Podobnie jak koleżanka zauważyła, inne zwierzęta są tak samo traktowane.
Ludzie na tym świecie są na prawdę bez serca Cry

Rozmawiamy o Świniakach Big Grin
Reply
Dobre chociaż nie mam świnki morskiej i nie chce bo śmierdzi Tongue Temat na pewno przyda się innym co mają to zwierzątka Smile
Reply
Jak się im sprząta to nie śmierdzi. Angry
Reply
Nie tylko świnki morskie są tak traktowane, króliki, chomiki...
Reply
W Polsce jest kilka sklepów zoologicznych którym można zaufać. Nie tylko świnki świnki morskie cierpią w sklepach ale i pająki, jaszczurki, węże, chomiki czy myszy.
Reply
Question 
Kilka to stanowczo za mało...
Najlepiej od Profesjonalnych hodowców kupić, wtedy mamy pewność, że np.
Dane zwierzę jest Rasowe.
Reply
Mam jedną świnkę - Tuptuś. Irytuje mnie w nim jedno, dlaczego nie lubi, gdy głaszczę go po pleckach ? ;<. Z głową jest normalnie, a za drapaniu po polikach mógłby wszystko zrobić...
Reply
A co mają powiedzieć myszy czy szczury, wręcz hurtowo kupowane na karmę dla węży? Ja lubię zwierzątka i chętnie przygarnął bym jakąś mysz, szczura czy świnkę morską ale rodzice mi nie pozwalają "bo gryzonie trzeba tępić a świnki morskie śmierdzą". Smutna rzeczywistość. Oni ledwo tolerują szynszylę, a to dość szlachetna rasa. O myszy nawet nie chcą słyszeć.
No i w sumie co? Dostanę pieska rasy cziłała. Czy jakoś tak. Nie rozumiem jak można tak okropnie dyskryminować choćby chomiki za to, że nie są najszlachetniejsze.
Reply
Każda świnka, podobnie jak człowiek i inne gryzonie ma swój charakter, czegoś nie lubi, a coś lubi.
Moja na przykład uwielbia sałatę i zrobi za nią wszystko, lubi być delikatnie głaskana, nienawidzi być podnoszona...
Zwierzęta są prawie jak ludzie
Cliffe:
Typowi ludzie 21 wieku - świnka śmierdzi, ciekawe co ma powiedzieć człowiek w upalny dzień -.-
Jak się im sprząta to nie śmierdzą, trzeba mieć serce do wszystkiego, roślin, zwierząt oraz dla bliźnich.
Chomik szlachetny?
Tego nie słyszałem jeszcze Big Grin Tongue
Reply
Ja nie mogę mieć nawet chomika! :< Ojciec pozwolił mi nawet na legwana ale matka jest jak 4 żywioły... niezniszczalna... :<
Osobiście chciałbym mieć świnkę morską. :<
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)